Haber Detayı
24 Nisan 2018 - Salı 12:23
 
AK PARTİ BEYLİKDÜZÜ’NÜN YENİ İLÇE BAŞKANI MUSTAFA NECATİ IŞIK
Mahmut Küçükdoğan’ın ve listesi’nin son dakikada veto yemesi ve kongrenin iptal edilmesiyle kimin getirileceği merakla beklenen AK Parti Beylikdüzü İlçe Başkanlığı görevine Mustafa Necati Işık atandı.
SİYASET Haberi
AK PARTİ BEYLİKDÜZÜ’NÜN YENİ İLÇE BAŞKANI MUSTAFA NECATİ IŞIK

AK Parti Beylikdüzü İlçe Başkanlığı’na partinin İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Necati Işık getirildi. Işık’tan önce aynı görev için Mahmut Küçükdoğan uygun görülmüştü. Ancak Küçükdoğan sürpriz bir gelişmeyle son anda veto yemiş ve kendi listesiyle tek aday gireceği ilçe kongresi gerçekleşmesine saatler kala iptal edilmişti.

                AKTİF SİYASETE ÜNİVERSİTE YILLARINDA BAŞLADI

1984'te Mersin doğumlu Mustafa Necati Işık, Koç Üniversitesi İşletme Bölümü 2007 yılı mezunu. Üniversitesinde de son derece faal olan Işık,  “Geleceğin Liderleri” adlı kulübün kurucusu. Işık’ın 3 yıl başkanlığını yürüttüğü kulüp, fikri ve vicdanı hür liderlerin yetişmesi için organizasyonlar düzenleyip, öğrencilerin kişisel ve toplumsal gelişimlerine katkılar sunmakta.

Işık’ın politik hayatı 2005’te AK Parti Gençlik Kolları’nın Koç Üniversitesi temsilciliğiyle başladı. 2012-2015 yılları arasında partisinin İstanbul İl Yönetim Kurulu’nda yedek üyeydi. Evli ve 2 çocuk babası Işık, ileri derecede İngilizce biliyor. Lojistik firması bulunan Işık, uluslararası konteyner, hava kargo, demiryolu ve karayolu taşımacılığıyla uğraşıyor.

DOĞRUYOL DA KADIN KOLLARI BAŞKANI OLDU

Bu arada, AK Parti Beylikdüzü İlçe Başkanlığı Kadın Kolları Başkanı da belirlendi. Bu görev aynı zamanda ilçede Belediye Meclis üyesi de olan Rukiye Doğruyol’a emanet edildi. 1999’dan beri Beylikdüzü’nde oturan Doğruyol, 2009 itibaren AK Parti’nin ilçedeki teşkilatında. 1972 Ardahan doğumlu. Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Kimya okudu. İlaç sektöründe Ar-Ge, tekstilde de üretim sorumluluğu yaptı.

 

 

 

 

 

Kaynak: (Haber Merkezi) - Cadde Gazetesi Editör: Emrah Öztürk
Yorumlar
Haber Yazılımı