Haber Detayı
04 Mayıs 2019 - Cumartesi 11:15
 
BEYLİKDÜZÜ’NDE DOYASIYA RAMAZAN HEYECANI
Beylikdüzü Belediyesi’nin 2019 Ramazan programı 6 Mayıs günü başlıyor. Yaşam Vadisi 1’inci Etap Sahnesi’nde haftanın her günü; Yakuplu Etkinlik Çadırı, Özgecan Aslan Kültür Merkezi, Kavaklı Sosyal Yaşam Merkezi ve Zübeyde Ana Çok Amaçlı Salon’da ise cuma, cumartesi ve pazar günleri Ramazan’ın ruhuna uygun çeşitli etkinlikler gerçekleşecek. İlçe sakinleri iftar sonrasında hep birlikte manevi atmosferi paylaşma ve hoşça vakit geçirme imkânı bulacak.
YAŞAM Haberi
BEYLİKDÜZÜ’NDE DOYASIYA RAMAZAN HEYECANI

Beylikdüzü Belediyesi, Ramazan ayı boyunca devam edecek etkinlikler düzenledi. Yaşam Vadisi 1’inci Etap Sahnesi’nde haftanın her günü; Yakuplu Etkinlik Çadırı, Özgecan Aslan Kültür Merkezi, Kavaklı Sosyal Yaşam Merkezi ve Zübeyde Ana Çok Amaçlı Salonda ise cuma, cumartesi ve pazar günleri programlar gerçekleştirilecek.

Belediye tarafından organize edilen etkinlikler, Ramazan ayının ilk günü 6 Mayıs Pazartesi günü saat 19.30’da Yaşam Vadisi 1’inci Etap’ta başlayacak. 1 Haziran’daki final; Şair-Yazar Sunay Akın ve Türk Pop Müziği’nin duayen sanatçılarından İlhan Şeşen’le yapılacak.

ÇOCUKLAR UNUTULMADI

Yaşam Vadisi’ndeki etkinlikte her akşam Tasavvuf Müziği’nden örnekler sunulacak. Ardından söyleşiler, dini sohbetler, tiyatro ve çeşitli gösteriler birbirini izleyecek. Belediye çocukları unutmadı. Saatler 20:25’i gösterdiğinde ise; Canım Arkadaşım, Mutluluğun Tuvali, Fırça Z, Çılgın Meyveler, Iceberg, Aslan ve Çocuk, Oyuncak Hasadı, Masallar Tatilde, Sevimli Dev ve Canım Arkadaşım isimli çocuk tiyatrosu oyunları sahnelenecek.

MÜZİK VE SOHBET İÇ İÇE

Yaşam Vadisi Sahnesi’nin gediklilerinden sevilen sanatçı Paul Dwyer, bu yıl da  müzikseverlerle buluşacak. Aynı zamanda; Neyler ve Defler, Bizimkent TSM Korosu, Cem Tarım, Selçuk Balcı, Çiğdem Taştan, Beylikdüzü THM Korosu, Dilan Ekinci, Saz4, Yener Bulut ve Ümit Durak, Kalenderi, Sasa, Ceylan Kaya, Zeynep Bakşi Karatağ, Oğuzhan Bolbol HM, Celo Boluz, BGSO ve Salih Gündoğdu gibi usta sanatçılar dinleyicilere harika bir sohbet ve müzik şöleni yaşatacak. İlahiyat uzmanları dini sohbetlerle merak edilen konularda bilgiler aktaracak.

KADİR GECESİNDE HAYIRLI İFTAR SOFRASI

19 Mayıs Pazar, Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlamalarında müzisyen Eda Baba özel bir konser verecek. Kadir Gecesi’ne denk gelen 31 Mayıs Cuma günü ise Adnan Kahveci Mahallesi’ndeki Beylik Pazarı alanında 6’ıncı Geleneksel Hayırlı İftar Sofrası’nda on binlerce Beylikdüzülü aynı orucunu açacak.

2019’daki etkinlik programına Yakuplu Etkinlik Çadırı, Özgecan Aslan Kültür Merkezi, Kavaklı Sosyal Yaşam Merkezi ve Zübeyde Ana Çok Amaçlı Salonu da dahil edildi. Buralarda cuma, cumartesi ve pazar günleri Hacivat Karagöz, Meddah, sinema ve tiyatro oyunlarıyla mahalle sakinleri iftar sonrası hoşça vakit geçirecek.  

ÖZEL EGZERSİZ VE SPOR İMKÂNI

Öte yandan Belediye Spor İşleri Müdürlüğü, “Ramazanda Formda Kal” sloganından hareketle vatandaşlar için Ramazan ayına özel egzersiz ve spor programı hazırladı. Yaşam Vadisi’nde pazartesi, çarşamba ve cuma günleri 6 ile 17 Mayıs arasında saat 21.00’de;  20 ile 31 Mayıs arasında ise saat 21.15’te başlayacak Crossfit Parkuru, Koşu Grubu, Strecing ve Full Body çalışmalarında dileyen herkes yerini alabilecek.

 

Kaynak: (Haber Merkezi) - Cadde Gazetesi Editör: Emrah Öztürk
Yorumlar
Haber Yazılımı