Haber Detayı
20 Mayıs 2019 - Pazartesi 13:11 Bu haber 659 kez okundu
 
BEYLİKDÜZÜ’NDE GÜN BOYU 19 MAYIS HEYECANI
19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı, Beylikdüzü Belediyesi’nce düzenlenen etkinliklerle gün boyunca kutlandı. Akşam saatlerindeki 100’üncü Yıl Gençlik Yürüyüşü’ne binlerce ilçe sakini katıldı. Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, “Gençlerimizin bizden alacakları emaneti daha iyi bir noktaya taşıyacaklarını biliyorum. Her şeyin daha güzel olacağı günler çok yakındır.” dedi.
GÜNCEL Haberi
BEYLİKDÜZÜ’NDE GÜN BOYU 19 MAYIS HEYECANI

Beylikdüzü Belediyesi’nce organize edilen 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları, Yaşam Vadisi Çanakkale Zafer Meydanı Atatürk Anıtı’ndaki törenle başladı. Ardından Beylikdüzü Kaymakamlığı’nın resmi kutlama töreni gerçekleşti.

Belediyenin 19 Mayıs kutlama programı geç saatlere kadar devam etti. Etkinliğin ilk ayağında KÜLTÜRSEM kursiyerlerinin Kep Atma Töreni vardı. Yaşam Vadisi Çanakkale Zafer Meydanı Atatürk Anıtı önündeki 100’üncü Yıl Atabarı gösterisi renkli görüntülere sahne oldu. Anıttan, Yaşam Vadisi Sahne’ye kadar 100’üncü Yıl Gençlik Yürüyüşü yapıldı. Etkinlik Eda Baba konseriyle son buldu.

BEYLİKDÜZÜLÜLER 19 MAYIS İÇİN YÜRÜDÜ

Kutlamaların gün boyu sürdüğü Beylikdüzü’nde binlerce ilçe sakini akşam saatlerinde Yaşam Vadisi 1’inci Etap Zafer Meydanı’nda 100’üncü Yıl Gençlik Yürüyüşü için bir araya geldi. Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, eşi Zehra Çalık ve oğlu Murathan Çalık’ın ön sırada yer aldığı coşkulu topluluk,  Beylikdüzü Gençlik Senfoni Orkestrası eşliğinde bayrak ve meşalelerle bir ağızdan şarkılar söyleyerek yürüdü. Yürüyüş sonrası Yaşam Vadisi Sahne’de vadinin 2’inci yaşı pasta kesilerek kutlandı ve Eda Baba seslendirdiği şarkılarla kutlamalara renk kattı. Çalık, konser bitiminde genç sanatçıya çiçek ve plaket takdim etti.

“19 MAYIS RUHUNU DAİMA HİSSETTİRECEĞİZ”

Beylikdüzülülere hitap eden Belediye Başkanı Çalık, şöyle konuştu:  “Atatürk en büyük eserim dediği tam bağımsız, demokratik, laik hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti’ni Türk gençliğine emanet etmiştir. Türk gençliği bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da Atatürk’ün emaneti sahip çıkacaktır. Onun gösterdiği çağdaş uygarlık seviyesine çıkarmak için var gücümüzle çalışacağız. Daima birlik ve beraberlik içerisinde vatanına, milletine bağlı, iyi eğitim almış, dünyayla yarışan Türk genci ülkemizi en iyi noktaya çıkaracaktır. 100 yıl önce bu ülke için çok büyük adımlar atan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bütün şehit ve gazilerimizi minnetle anıyorum. Bu topraklarda demokrasi mücadelesi hiçbir zaman bitmeyecek.”

“GENÇLER EMANETİ DAHA İYİ NOKTA TAŞIYACAK”

 Gençlere güveninin tam olduğunu kaydeden Çalık, “Gençlerimizin bizden alacakları emaneti daha iyi bir noktaya taşıyacaklarını biliyorum. Her şeyin daha güzel olacağı günler çok yakındır. Beylikdüzü’nde yakmış olduğumuz ateş İstanbul’u aydınlatacak. Herkesin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı coşkuyla kutluyorum.” dedi.

 

 

     

Kaynak: (Haber Merkezi) - Cadde Gazetesi Editör: Emrah Öztürk
Yorumlar
Haber Yazılımı