Haber Detayı
07 Mayıs 2019 - Salı 16:42 Bu haber 992 kez okundu
 
BEYLİKDÜZÜ RİTMİK CUP’TA 8 ÜLKEDEN 300 SPORCU YARIŞTI
Beylikdüzü Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü ile Beylikdüzü Yıldızlar Cimnastik Spor Kulübü’nün ortaklaşa düzenlediği Uluslararası Beylikdüzü Ritmik Cup Turnuvası’na 8 ülkeden 18 kulüp ve yaklaşık 300 sporcu katıldı. Beylikdüzü Belediyesi Başkan Vekili Serdal Mumcu, duayen ritmik cimnastikçimiz Gönül Şanda anısına düzenlenen turnuvanın açılışında, ilçenin bundan sonra da ulusal ve uluslararası ölçekli sportif faaliyetlere öncülük edeceğini söyledi.
SPOR Haberi
BEYLİKDÜZÜ RİTMİK CUP’TA 8 ÜLKEDEN 300 SPORCU YARIŞTI

Türkiye’de bir çok ilke imza atarak ritmik cimnastik sporunun bugünlere gelmesinde büyük rol oynayan ve ilk milli takım antrenörlerinden olan Gönül Şanda’nın anısına gerçekleşen “Uluslararası Beylikdüzü Ritmik Cup” organizasyonunda 8 ülkeden 18 kulüp ve yaklaşık 300 sporcu yarıştı. Beylikdüzü Spor Kompleksi’nde yapılan turnuvayı, Beylikdüzü Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü ile Beylikdüzü Yıldızlar Cimnastik Spor Kulübü tarafından organize edildi.

İstanbul’un Avrupa yakasında bir ilk niteliğindeki turnuvanın açılışına Beylikdüzü Belediyesi Başkan Vekili Serdal Mumcu, Beylikdüzü Gençlik Hizmetleri İlçe Spor Müdürü Oktay Şahin, Beylikdüzü Belediyesi Başkan Yardımcısı Fatma Hoşgöz, Belediye Meclis Üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

“BEYLİKDÜZÜ HEP ADI SPORLA ANILAN BİR KENT OLACAK”

Beylikdüzü Belediye Başkan Vekili Mumcu, spora ve sporcuya en üst seviyede değer ve önemin verdiklerini belirterek, “Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere işaret ettiği şekilde; sporun her türlüsünde başarılı, zeki, çevik ve ahlaklı olmak adına, spora ve sporcuya en üst seviyede değeri ve önemi vereceğimize emin olabilirsiniz. Beylikdüzü bugün burada olduğu gibi, Türkiye ve uluslararası seviyede ismi anılır bir kent haline gelecek. Bundan önce olduğu gibi bundan sonrada bütün çalışmalarımız bu doğrultuda olacak.” dedi.

Turnuvada yaptığı konuşmasında önleyici sağlık hizmetlerinin ilk noktasının spor olduğunun altını çizen Beylikdüzü Gençlik Hizmetleri İlçe Spor Müdürü Oktay Şahin ise sporun önceliyici sağlık hizmetlerinin birinci aşaması olduğunun altını çizerek şunları söyledi: “Beylikdüzü çok genç bir nüfusa sahip, burada ağırladığımız 8 ülkenin çocukları bu ülkenin gelecekleri.”

Gönül Şanda’yla ilgili slayt gösteriminin ardından, Turkuaz kulübü öğrencileri, Şanda’nın kızı ve ilçe protokolü oluşturulan alana çiçek bıraktı.

Kaynak: (Haber Merkezi) - Cadde Gazetesi Editör: Emrah Öztürk
Yorumlar
Haber Yazılımı