Haber Detayı
22 Mayıs 2019 - Çarşamba 14:12 Bu haber 756 kez okundu
 
BEYLİKDÜZÜ U-16’DA ŞAMPİYONLUK COŞKUSU
Beylikdüzüspor U-16 Takımı’nın Gençler Ligi’ndeki şampiyonluğu Hasan Doğan Stadı’ndaki coşkulu törenle kutlandı. Kupa ve madalyaları Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık takdim etti.
SPOR Haberi
BEYLİKDÜZÜ U-16’DA ŞAMPİYONLUK COŞKUSU

Gençler Ligi’nde namağlup şampiyon olarak Türkiye finallerine gitmeye hak kazanan Beylikdüzüspor U-16 Takımı’nın bu başarısı Hasan Doğan Stadı’nda gerçekleşen coşkulu törenle kutlandı. Şampiyonluk törenine kulüp yöneticileri ve sporcuların yanı sıra Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık ve Belediye Meclis üyeleri de katılarak sevince ortak oldu.

ÇALIK: “GENÇLERE GÜVEN VE İNANCIMIZ TAM”

Çalık törende, “Gençlere olan güven ve inancımız tam. Beylikdüzü ve  Beylikdüzüspor’un gençlerle  iyi bir noktaya geleceğine inanıyorum. Takımda emek gösteren ve durmadan çalışan antrenör ve genç sporcularımızı tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum.” diye konuştu.  

AYDIN: “BİZLERE KUCAK AÇAN İMAMOĞLU’NA TEŞEKKÜRLER”

Beylikdüzüspor Kulübü Başkanı Metin Aydın ise şunları söyledi: “Beylikdüzüspor’u inşa ederken tesis anlamında Belediye Başkanlığı döneminde bizlere kucak açan ve bu tesisin yapımında büyük çabalar sarf eden Ekrem İmamoğlu’na katkılarından dolayı teşekkürlerimizi iletmek istiyorum. Beylikdüzü Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Murat Çalık ve meclis üyelerinin de bu oluşumu zirveye taşımak adına daima yanımızda olacaklarını çok iyi biliyoruz. Şampiyon olarak kupayı müzemizin en güzel yerine taşıyan antrenörlerimize ve genç sporcularımıza da ayrıca teşekkür ediyor başarılarının devamını diliyorum.”

ÇEVİK: “İMAMOĞLU, GENÇLERE SPORU SEVDİRDİ”

Beylikdüzü Belediye Meclisi Gençlik ve Spor Komisyonu Üyesi Ebru Çevik, Cadde Gazetesi’ne yaptığı açıklamada, Beylikdüzüspor’un alt yapısında çok ciddi çalışmalar yürütüldüğünü belirterek, “Kulüp yönetimiyle ve destekleyenleriyle ilçede futbol anlamında bir çığır açıldı. Bu başarıda Belediyemizin de büyük katkıları var.” dedi.

“Ekrem İmamoğlu başkanımla yol yürürken hep ‘sporda hiçbir zaman siyaset olmayacağını ve siyasetin spora karıştırılması gerektiğini’ vurguladı. Bu ilkeler Beylikdüzü’nde çok güzel uygulandı. İmamoğlu, ilçe gençliğine ve yetişkinlerine sporu sevdirdi.” diyen Çevik, açıklamasını şöyle sürdürdü: “Beni en çok mutlu eden konulardan biri de, Kavaklı Hasan Doğan Stadı’nın yenilenmesi ve İstanbul genelinde adından söz ettirmesi. Spora ilgi duymayan 12-13 yaşındaki çocuklar sahayı ve kulübü gördüklerinde ‘Evet biz burada başlamalıyız.’ diyorlar. Futbol haricinde voleybol ve basketbol da kulüplerimiz var. Yaz Spor Okullarımıza da yoğun katılım oluyor. Çocuklar da aileler de mutlu.”

Kupa töreni ve konuşmaların ardından Başkan Çalık ve kulüp yönetimi genç sporcularla birlikte şampiyonluk pastasını kesti.

 

 

 

Kaynak: (Haber Merkezi) - Cadde Gazetesi Editör: Emrah Öztürk
Yorumlar
Haber Yazılımı