Haber Detayı
21 Mart 2019 - Perşembe 13:31 Bu haber 1131 kez okundu
 
BEYLİKDÜZÜLÜLERE YENİ BİR SOLUKLANMA ALANI
Yayalaştırma projesi tamamlandığında Beylikdüzü’nün merkezi olması planlanan Cumhuriyet Caddesi’nin girişine meydan yapılıyor. E-5 karayoluna bakan meydanla birlikte ilçe halkı 1100 metrekare yeşil alana daha kavuşmuş olacak.
YAŞAM Haberi
BEYLİKDÜZÜLÜLERE YENİ BİR SOLUKLANMA ALANI

Cumhuriyet Caddesi Yayalaştırma Projesi’yle ilgili çalışmalarını sürdüren Beylikdüzü Belediyesi, projenin başlangıç noktasına meydan düzenlemesi yapıyor. İlçenin E-5 karayoluna bakan cephesinde bulunan meydanla birlikte Beylikdüzülüler 1100 metrekare yeşil alana daha kavuşmuş olacak. Meydana 40 metrelik yay halinde kesintisiz bir bank konuşlandırılacak ve tiji fındık ile ıhlamur ağaçları dikilecek.

CADDE PROJE TÜMÜYLE BİTTİĞİNDEİLÇENİN MERKEZİ OLACAK

Öte yandan Cumhuriyet Caddesi’ndeki yayalaştırma projesinin 1’inci etabında pratiğe dönüşecek işlemlerle yaşanan trafik daralması da ortadan kalkacak. Projenin diğer etapları da tamamlandığında caddede müzeden semt çarşısına dek birçok yeni unsur yer alacak. Beylikdüzü’nün merkezi haline gelecek cadde gün boyu canlı kalacak.

Beylikdüzü Belediyesi Başkan Yardımcısı Vefa Küçükali proje hakkında şu bilgileri verdi:  “Cumhuriyet Caddesi’nin girişini vatandaşlarımızı karşılayan, toplu halde bir arada olmalarını ve Cumhuriyet Caddesi’ne yönlenmelerini sağlayan bir meydan olarak tasarladık. Meydan düzenlememiz bittiğinde ilçe sakinlerimiz soluk alacakları yeni bir yeşil alana daha kavuşacak. ”

Kaynak: (Haber Merkezi) - Cadde Gazetesi Editör: Emrah Öztürk
Yorumlar
Haber Yazılımı