Haber Detayı
18 Temmuz 2021 - Pazar 22:45 Bu haber 1540 kez okundu
 
BÜYÜKÇEKMECEDE 3. LAVANTA HASADI
Lavanta tarlaları ile mor renkle bezenen Büyükçekmece’de üçüncü kez hasat şenliği gerçekleştirildi. Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün ve Silivri eski Belediye Başkanı Özcan Işıklar ilk lavanta hasadını birlikte yaptı.
YAŞAM Haberi
BÜYÜKÇEKMECEDE 3. LAVANTA HASADI

Büyükçekmece Belediyesinin düzenlediği Lavanta Hasat Şenliği'nin üçüncüsü gerçekleştirildi. ​​Türkoba Mahallesi'nde düzenlenen programa, Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün, eski Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar, İlçe Tarım Kredi Kooperatifi Müdürü Filiz Kırtaş ile lavanta üreticileri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Etkinlik, anaokulu öğrencilerinin dans gösterisiyle başladı. Hasan Akgün, Tarım Akademisi Tarımda Yeni Uygulamalar Eğitimi Sertifikasını kursiyerlere verdi. Akgün, konuşmasında, 1,5 yıl sonra ilk kez bir sosyal, kültürel ve eğitim faaliyetinde bir araya gelindiğine dikkat çekti.

“MUHTEŞEM BİR ŞEY”

 

Özcan Işıklar'ın İstanbul'da kent tarımı adına örnek uygulamalar ve faaliyetler düzenlediğini anlatan Akgün, "Ben de bu konudaki çırağı olarak onun tecrübelerinden istifade etmeye çalışarak İstanbul kent tarımına örnekler ilave etmek istiyorum. Bu nedenle yola çıktık ve üçüncü yıl oldu" dedi.

Akgün, lavantaların üreticisi Mine Baysu'ya da teşekkür ederken, “Mine Hanım ile eşi, 2-3 arkadaşımızla buradaki faaliyetleri başlattı. Çok çabuk geçen bir 3 yıl ama eğer başladık başarıya ulaştık ve sonuç aldıysak bu muhteşem bir şey." diye konuştu. Konuşmaların ardından Hasan Akgün ve Özcan Işıklar, lavanta hasadını yaptı.

Kaynak: (Haber Merkezi) - Cadde Gazetesi Editör: Emrah Öztürk
Yorumlar
Haber Yazılımı