Haber Detayı
23 Mayıs 2019 - Perşembe 13:36
 
ÇATALCA’DAKİ SOKAK HAYVANLARI EMİN ELLERDE
Sokak hayvanlarına yönelik koruyucu aşılama ile iç ve dış parazit uygulama çalışmalarını periyodik olarak sürdüren Çatalca Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü; insan, hayvan ve çevre sağlığı açısından tehlike arz eden hastalıklar ile kontrolsüz üremeye karşı tedbirler alıyor.
YAŞAM Haberi
ÇATALCA’DAKİ SOKAK HAYVANLARI EMİN ELLERDE

Çatalca Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü, sokak hayvanlarına yönelik koruyucu aşılama ile iç ve dış parazit uygulama çalışmalarını periyodik olarak sürdürerek; insan, hayvan ve çevre sağlığı açısından tehlike arz eden hastalıklar ile kontrolsüz üremeye karşı tedbirler alıyor.

HAYVANLAR TEDAVİ EDİLİYOR

Sokak hayvanları ya müdürlükteki birimlerde ya da yaşadıkları yerlerde tedavi ediliyor. Belediye Sağlık işleri Müdürlüğü ekipleri ilgi ve sevgiyle yaklaştıkları hayvanların sağlığına kavuşmaları, mutlu ve rahat bir yaşam sürmeleri için gün boyu hizmet veriyor.

MAMA VE SU DESTEĞİ SAĞLANIYOR

Ekipler ayrıca ilçe merkezi ve mahallelerdeki can dostlara rutin olarak mama ve su desteği sağlıyor. Öte yandan sıcak havalar öncesinde otomatik hayvan sulukları yenilendi ve bakımdan geçirildi.  

Kaynak: (Haber Merkezi) - Cadde Gazetesi Editör: Emrah Öztürk
Yorumlar
Haber Yazılımı