Haber Detayı
23 Mayıs 2019 - Perşembe 12:35
 
ESENYURT GENÇLİĞİNE FIRSAT EŞİTLİĞİ İMKANI
Esenyurt Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü, düzenlediği kurslarla üniversiteye hazırladığı 1800 öğrenciye fırsat eşitliği sunuyor. Sürekli Eğitim Merkezi’nde verilen sayısal, eşit ağırlık ve sözel alanlarındaki kurslar 20 kişilik sınıflarda gerçekleşiyor. Ders kaynakları ve soru bankaları müdürlük tarafından temin ediliyor.
EĞİTİM Haberi
ESENYURT GENÇLİĞİNE FIRSAT EŞİTLİĞİ İMKANI

1800 öğrenci geçtiğimiz Eylül ayından bu yana Esenyurt Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü Sürekli Eğitim Merkezi’ndeki kurslarda üniversite imtihanına hazırlanıyor. Sayısal, eşit ağırlık ve sözel alanlarındaki kurslar 20 kişilik sınıflarda gerçekleşiyor. Ders kaynakları ve soru bankaları müdürlük tarafından temin ediliyor. Öğrenciler yıl boyunca gerçekleşen 12 deneme sınavında bilgi seviyelerini ölçme imkânı buluyor.

 

REHBERLİK VE DANIŞMANLIK HİZMETİ DE VERİLİYOR 

Rehberlik hizmeti de verilen kurs sürecinde ayrıca öğrencilerin meslek seçimlerine yardımcı olabilmek amacıyla geziler ve motivasyon seminerleri gibi faaliyetler düzenleniyor. Öğrencilere tercih döneminde danışmanlık hizmeti de sunuluyor. Esenyurt Belediyesi’nin kursundan lise mezunu ve 12’inci sınıfta okuyanlar yararlanabiliyor. Mezunlar hafta içi, 12’inci sınıftakiler ise hafta sonu ders görüyor. Öğrencilere ücretsiz sandviç ve meyve suyu da ikram ediliyor.

 

Kaynak: (Haber Merkezi) - Cadde Gazetesi Editör: Emrah Öztürk
Yorumlar
Haber Yazılımı