Haber Detayı
20 Mayıs 2019 - Pazartesi 14:52
 
ESENYURTLULAR 19 MAYIS’I GURURLA KUTLADI
19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Başkanı, Esenyurt’ta gerçekleşen tören ve etkinliklerle kutlandı. Coşku içinde geçen programlarda ilçe protokolü ile Esenyurtlular, 100 yıl önce Kurtuluş Savaşı’nın başladığı günleri yeniden hep birlikte andı.
GÜNCEL Haberi
ESENYURTLULAR 19 MAYIS’I GURURLA KUTLADI

Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının milli mücadeleyi başlattığı 19 Mayıs 1919'un 100’üncü yıldönümünde Esenyurt’ta anma ve kutlama töreni düzenlendi. Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleşen törene Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt, Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Oktay Şahin, Milli Eğitim Müdürü Paşali Beşli, siyasi parti temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Program, Atatürk anıtına çelenk bırakmasının ardından yapılan saygı duruşu ve okunan İstiklal Marşıyla sona erdi. 

 

AZERBAYCAN TOPLULUĞU KUTLAMALARA RENK KATTI  

Belediye Başkanı Bozkurt, anma töreninin ardından CHP Esenyurt İlçe Başkanlığı’na gelerek ilçe örgütü ve vatandaşların bayramlarını kutladı. Esenyurt Anadolu Lisesi’nce Esenyurt Belediyesi’nin katkılarıyla Şehit Erol Olçok Kültür Merkezi’nde düzenlenen 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlama programında ilçe protokolü bir araya geldi. Esenyurt Anadolu Lisesi ile Azerbaycan Eğitim Bakanlığı Cüceleri Halk Dansları Topluluğu’nun gösterileri ilgiyle izlendi.

 

Belediye Başkanı Bozkurt, çeşitli spor dallarında ülke içinde ve dışındaki organizasyonlarda derece elde eden Esenyurtlu sporculara ödüllerini takdim etti.

 

Kaynak: (Haber Merkezi) - Cadde Gazetesi Editör: Emrah Öztürk
Yorumlar
Haber Yazılımı