Haber Detayı
14 Mart 2019 - Perşembe 17:18 Bu haber 1619 kez okundu
 
GURUR VEREN OKULA TAM TEŞEKKÜLLÜ YURT
Beylikdüzü’nün gururu Yaşar Acar Fen Lisesi öğrencilerinin faydalandığı yurt, her açıdan üst düzey özeliklere sahip. Beylikdüzü Belediyesi ve hayırsever iş adamı Yaşar Acar’ın katkılarıyla inşa edilen yurtta bir de konferans salonu var.
EĞİTİM Haberi
GURUR VEREN OKULA TAM TEŞEKKÜLLÜ YURT

Türkiye’nin ve İstanbul’un sayılı okullarından Yaşar Acar Fen Lisesi öğrencilerinin faydalandığı 3 bin metrekarelik alana ve 108 öğrenci kapasitesine sahip tam teşekküllü yurt binasının resmi açılı gerçekleşti. Barış Mahallesi Eğitim Vadisi Bulvarında yer alan Yaşar Acar Fen Lisesi Öğrenci Yurdu’nda konferans salonu, yemekhane, idari birimler, müzik ve etüt odaları bulunuyor.

Beylikdüzü Belediyesi ile hayırsever iş adamı Yaşar Acar’ın katkılarıyla inşa edilen yurdun açılış törenine İlçe Kaymakamı Mehmet Okur, Belediye Başkan Vekili Ömer Şatır, CHP Beylikdüzü Belediye Başkan Adayı Mehmet Murat Çalık, Acar, okulun öğretmen ve öğrencileri katıldı.

OKUR: “YAŞAR ACAR FEN LİSESİ İLÇENİN GURURU OLDU”

10 yıl önce eğitim öğretime başlayan Yaşar Acar Fen Lisesi’nin Beylikdüzü’nün gurur duyduğu bir kurum haline geldiğini belirten Kaymakam Mehmet Okur, “Bu binanın yapımındaki katkılarından dolayı Yaşar Acar’a ve Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu şahsında emeği geçen herkese teşekkür ediyor, çalışmalarının devamını diliyorum.” dedi.

ŞATIR: “KATKISI VE EMEĞİ OLAN HERKESE TEŞEKKÜRLER”

Belediye Başkan Vekili Şatır ise şunları söyledi: “Mülkiyeti Kızılay ve Beylikdüzü Belediyesi’ne ait olan bu alanı, ilçemizin güzide okullarından biri olan Yaşar Acar Fen Lisesi’ne yakışır bir şekilde hizmete açmaktan mutluluk duyuyoruz. Ayrıca, Yaşar Acar Fen Lisesi Öğrenci Yurdu’nun yapımındaki katkılarından dolayı iş insanı Yaşar Acar’a ve bu projede imzası olan, destek veren herkese çok teşekkür ediyorum.”

Hayırsever iş adamı Yaşar Acar’a okulun öğrencisi tarafından çiçek takdim edildi.

Kaynak: (Haber Merkezi) - Cadde Gazetesi Editör: Emrah Öztürk
Yorumlar
Haber Yazılımı