Haber Detayı
09 Ocak 2021 - Cumartesi 11:59 Bu haber 904 kez okundu
 
HASAN AKGÜN: ÖZGÜR BASIN GÜÇLÜ DEMOKRASİNİN OLMAZSA OLMAZIDIR
10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’ne ilişkin bir mesaj yayınlayan Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, ,”Özgür basın güçlü demokrasilerin olmazsa olmazıdır” dedi.
SİYASET Haberi
 HASAN AKGÜN:  ÖZGÜR BASIN GÜÇLÜ DEMOKRASİNİN OLMAZSA OLMAZIDIR

Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, 5953 sayılı Basın İş Yasası’nın 1961 yılında çalışan gazeteciler lehine 212 sayılı yasayla değiştirilmesinin yıldönümü olan 10 Ocak tarihinin "Çalışan Gazeteciler Günü" olarak kutlandığını hatırlatarak şu mesajı yayınladı:


    "Üzülerek söylemek gerekirse; bugün Türkiye’de basın özgürlüğü ve ifade özgürlüğü her geçen yıl daha da gerilemektedir. Gazetecilerin düşüncelerini özgürce, baskı altında olmadan yazıp çizebildiği, düşüncelerinden dolayı özgürlüklerinin kısıtlanmadığı, basın özgürlüğünün önündeki engellerin kaldırıldığı yeni bir dönem hepimizin ortak arzusudur. Demokrasilerin gelişmesi insan hak ve özgürlüklerinin üzerine kurulur. İnsanların yazma özgürlükleri varsa, düşündüklerini özgürce ifade edebiliyorlarsa o ülkede demokrasi de var demektir. 2021 yılının basın özgürlüğü açısından ve çalışan gazetecilerin haklarının iyileştirilmesi açısından yeni bir dönem olması en büyük temennimizdir. Çok zor şartlar altında görevlerini layıkıyla yerine getirmek adına özveriyle çalışan gazetecilerimizin; halkın haber alma ve gerçekleri öğrenme hakkını mesleklerinin ilkeleri çerçevesinde savunacağına olan inancım tamdır. 

   Bu duygu ve düşüncelerle; Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Basın bir milletin müşterek sesidir" ilkesinden hareketle çalışmalarını özveriyle sürdüren tüm basın mensuplarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyor, sağlık ve başarılar diliyor, yaşamını yitirmiş olan bütün gazetecileri rahmetle anıyorum."

 

Kaynak: (Haber Merkezi) - Cadde Gazetesi Editör: Cadde Gazetesi
Yorumlar
Haber Yazılımı