Haber Detayı
16 Mayıs 2019 - Perşembe 11:26 Bu haber 495 kez okundu
 
“KENDİLERİ ÇALDILAR AMA TAM HESAP EDEMEDİLER”
İBB Başkanlığı mazbatası elinden alınan Ekrem İmamoğlu’nun 23 Haziran’daki tekrar seçimde sandıktan daha da güçlenerek çıkacağını savunan Beylikdüzü Belediyesi 2’inci Başkanvekili Müslüm Akülker, AK Parti’nin “oylarımız çalındı” iddiasına ilişkin şunları söyledi: “Aslında o hırsızlığı kendileri yaptılar ama tam hesap edemediler. Ekrem İmamoğlu’nun bu kadar oy alacağını tahmin etmediler. Yıldırım bizzat ‘Biz bunu hesap edemedik’ dedi.”
SİYASET Haberi
“KENDİLERİ ÇALDILAR AMA TAM HESAP EDEMEDİLER”

Beylikdüzü Belediyesi 2’inci Başkan Vekili Müslüm Akülker, 31 Mart’ta İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı seçilen Ekrem İmamoğlu’nun, 23 Haziran’daki tekrar seçimde sandıktan daha da güçlenerek birinci çıkacağını söyledi. İBB Başkanlığı görevinin İmamoğlu’na anasının ak sütü gibi helal olduğunu belirten Akülker, Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK) 6 Mayıs’ta verdiği kararla seçimin ve mazbatanın  “metazori bir yöntemle resmen gasp edildiğini” ileri sürdü.

“VATANDAŞLAR ‘BÖYLE REZİLLİK OLUR MU?’ DİYOR”

Belediye Meclis üyesi sıfatıyla sürekli sahada nabız tuttuğunun altını çizen Akülker, Cadde Gazetesi’ne yaptığı açıklamada,  “Görüştüğümüz vatandaşlar ‘Böyle bir rezillik olur mu?’ diyor. Madem şaibe var, o halde bütün ilçelerin ve muhtar seçimlerinin iptal edilmesi gerekiyordu. Hatta 24 Haziran Cumhurbaşkanlığı seçimi de iptal edilmeli. Artık vatandaş uyandı. Gençler bu davaya sahip çıkıyor. İktidardakiler ne yapacağını şaşırdı. Ekrem İmamoğlu, yine ve daha güçlü olarak Büyükşehir Belediye Başkanı seçilecek. 4,5 sene sonra da bu ülkenin Cumhurbaşkanı olacak.” dedi.

“BU DÜNYADA OLMASA BİLE MAHŞERDE HESABINI VERECEKLER”

Akülker, şöyle konuştu: “Dinlediğim kadarıyla Sayın Binali Yıldırım ‘Hırsızlık yaptılar’ diye bir cümle kullandı. Yıldırım’a buradan şöyle sesleniyorum: Dört adet pusula aynı zarfa konuldu ve sandığa atıldı. Görevliler aynıydı. İlçe belediyesi, meclis üyeliği ve muhtar geçerli ama sadece büyükşehir geçerli değil. Ortada nasıl bir hırsızlık var? Aslında o hırsızlığı kendileri yaptılar ama tam hesap edemediler. Ekrem İmamoğlu’nun bu kadar oy alacağını tahmin etmediler. Yıldırım bizzat ‘Biz bunu hesap edemedik’ dedi. Büyükçekmece’de taşıma oy iddiasına dile getirdiler ama bunu AK Parti Adayı Mevlüt Uysal’ın yaptığı ortaya çıktı. Ama bunları kimse konuşmuyor. Şimdi de başka film çevirme ve hesaplar peşindeler. İnanıyorum ki, adalet yerini bulacaktır. Bunu yapanları Allah’a havale ediyorum. Emeklerimiz gasp edildi. Bir Meclis üyesi olarak gece gündüz mücadele edenlerdenim. Bu dünyada olması bile mahşerde bunun hesabını verecekler.”

Kaynak: (Haber Merkezi) - Cadde Gazetesi Editör: Emrah Öztürk
Yorumlar
Haber Yazılımı