Haber Detayı
18 Temmuz 2021 - Pazar 22:43 Bu haber 1873 kez okundu
 
OLTA BALIKÇILARI BEYLİKDÜZÜ SAHİLİ’NDE YARIŞTI
Beylikdüzü Belediyesi’nin düzenlediği Geleneksel Ödüllü Olta Balıkçılığı Yarışması, Gürpınar Sahili’nde düzenlendi. Yarışmaya amatör ve profesyonel balık tutma hobisi olan her yaştan toplam 100 olta balıkçısı katıldı.
YAŞAM Haberi
OLTA BALIKÇILARI BEYLİKDÜZÜ SAHİLİ’NDE YARIŞTI

Beylikdüzü Belediyesi tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen Geleneksel Ödüllü Olta Balıkçılığı Yarışması birbirinden renkli görüntülere sahne oldu. Beylikdüzü Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü ve Gürpınar Olta Balıkçıları Derneği iş birliğiyle düzenlenen organizasyonda hem yarışmacılar hem de seyirciler heyecan dolu anlar yaşadı. Balıkçılığa gönül veren amatör ve profesyonel vatandaşları bir araya getiren etkinliğe, Yem ile Balık Avlama kategorisinde yarışmak üzere toplam 100 yarışmacı katıldı. Yarışma belirli kurallara dayalı, yakalanan balığa zarar vermeden, sağlıklı ve canlı olarak suya bırakma prensipleri doğrultusunda gerçekleşti. Gürpınar Olta Balıkçıları Dernek Başkanı İlker Say yaptığı konuşmada, Beylikdüzü Belediyesi’ne teşekkürlerini ileterek emeği geçen herkesi tebrik etti. 

 

BAŞKAN ÇALIK’TAN DOĞA VURGUSU

 

Yoğun katılımın olduğu yarışmanın açılış töreninde konuşma yapan Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, “Beylikdüzü’nde 2014 yılında insana dokunan ve doğaya saygılı bir yönetim anlayışıyla yolculuğa başladık. Bu kentin doğası, denizi ve yeşil alanlarında yaptığımız her hizmetin karşılığını alıyoruz ve bundan da mutluluk duyuyoruz. Bugün burada 15 hakemimiz ve 100 katılımcımızla birlikte bir etkinlik düzenliyoruz. Beylikdüzü Belediyesi olarak amatör spor ve sporcunun her zaman yanında olmaya gayret ediyoruz” ifadelerini kullandı. Konuşmaların ardından gün boyu devam eden Yem ile Balık Avlama Yarışması’nda kura ile sıralamaları belirlenen 100 yarışmacı hünerlerini sergiledi. Yarışmada; 825 puanla Murat Çetin birinci, 375 puanla Erhan Asker ikinci, 305 puanla Bora Özgen üçüncü oldu. Trofede ise Haluk Gönenç yakaladığı 38 cm uzunluğundaki balık ile ödüle layık görüldü.  

 

Kaynak: (Haber Merkezi) - Cadde Gazetesi Editör: Emrah Öztürk
Yorumlar
Haber Yazılımı