Haber Detayı
17 Ocak 2021 - Pazar 16:18 Bu haber 2952 kez okundu
 
ÜLKÜ OCAKLARI KARABAĞ'DA OKUL YAPACAK
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin Karabağ Şuşa'da okul yapılmasına yönelik çağrısı sonrasında Ülkü Ocakları'ndan konu ile ilgili açıklama geldi. Genel Başkan Ahmet Yiğit Yıldırım, konu ile ilgili olarak yayımladığı yazılı açıklamada, "Şuşa’nın susadığı eğitim ve öğretime destek vermek bizim fikir ve inanç vecibemizdir" ifadelerine yer verdi.
EĞİTİM Haberi
ÜLKÜ OCAKLARI KARABAĞ'DA OKUL YAPACAK

2020 yılının son günlerinde hayata geçirilen Bilgi Ocak'ta platformu ile birlikte eğitim hamlelerine hız veren Ülkü Ocakları, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin, Karabağ'ın Şuşa şehrinde okul yapılmasına yönelik çağrısı sonrasında da harekete geçti. Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım, konu ile ilgili olarak yaptığı yazılı açıklamada şu ifadelere yer verdi:
 

"ÜLKÜ OCAKLARI ŞUŞA’DA DESTAN YAZACAK"
 

"Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli Beyefendi'nin, 'Şayet Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın müsaadeleri olursa, Azerbaycan Cumhurbaşkanı Sayın İlham Aliyev de uygun bulursa, bizatihi talimatımla Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından Şuşa’da dokuz derslik bir ilkokulun yapılması hedefimizdir' talimatları doğrultusunda Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı olarak, yakın zamanda işgalden kurtulan Türk yurdu Şuşa'ya ilkokul inşa etmek için hazırız. Azerbaycan balalarının yarınlarına ışık tutmak Türk coğrafyasına ve ecdadımıza karşı asli sorumluluğumuzdur."
 

"ŞUŞA'YA DESTEK İNANÇ VECİBEMİZDİR"

"Can ve kan kardeşimiz Azerbaycanımızın düşmana karşı zaferi tüm dünyada ses getirmişken bizlere zafer coşkusu yaşatarak gururlandırmıştır. Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli Beyefendi’nin 'Eğitim-öğretim bir milletin istikbal sancağıdır. Bu sancağın varlığı nesillerin şuurla yetişip ahlakla donanmasını temin edecektir. Medeniyetlerin beşiği doğru fikirdir. Ve her doğru fikir onu taşıyacak kafa ve gönüle sahip olanlarla birliktedir. Özellikle ifade ediyorum. Şuşa’nın susadığı eğitim ve öğretime destek vermek bizim fikir ve inanç vecibemizdir' ifadeleri üzerine bize verdiği talimat doğrultusunda Şuşa'da kardeşlerimizin eğitim mücadelesinde de canımız ve kanımızla destek olduğumuzu her daim göstereceğiz. "İnşa etmek için sabırsızlıkla beklediğimiz dokuz derslikli Üzeyir Hacıbeyli İlkokulu’nda yetişecek kardeşlerimiz Türklük gurur ve şuurunu, İslam ahlak ve faziletini nesiller boyu aktaracaktır."

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı