Haber Detayı
22 Mart 2019 - Cuma 16:28 Bu haber 1162 kez okundu
 
YAŞLILAR HAFTASI’NDA GÜNDÜZ BAKIM EVİ MÜJDESİ
Yaşlılar Haftası’nda ilçede ikamet eden ileri yaştaki 250 kişiyi kahvaltı programında bir araya getiren Beylikdüzü Belediyesi, Yaşlı ve Gündüz Bakım Evi müjdesi verdi. Programa katılan CHP Belediye Başkan Adayı Mehmet Murat Çalık, “Evlatlarımızın sizden öğreneceği çok şey var.” dedi.
YAŞAM Haberi
YAŞLILAR HAFTASI’NDA GÜNDÜZ BAKIM EVİ MÜJDESİ

Beylikdüzü Belediyesi Kadın Aile Hizmetleri Müdürlüğü’nün 18-24 Mart Yaşlılar Haftası dolayısıyla Zübeyde Ana Sosyal Yaşam Merkezi’nde düzenlediği kahvaltı programında yaklaşık 250 yaşlı bir araya gelip keyifli sohbetler yaparak vakit geçirdi. CHP Beylikdüzü Belediye Başkan Adayı Mehmet Murat Çalık’ın da katıldığı programda yaşlılara müdürlük tarafından hayata geçirilecek Yaşlı ve Gündüz Bakım Evi projesinin müjdesi verildi.

“YAŞLILARIMIZI VE ENGELLİLERİMİZİ ÇOK ÖNEMSİYORUZ”

Programı ilçede ikamet eden ileri yaştakilerin evlerinden çıkarak sosyalleşebilmesi amacıyla organize ettiklerini belirten Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürü Muazzez Akbaba; “İlçemizde yaşayan yaşlılarımızı, engellilerimizi, bir arada olma kültürünü belediye olarak oldukça önemsiyoruz. Yaşlı ve Gündüz Bakım Evi’ni açarak tüm yaşlılarımızın buraya gelmesini, sosyalleşmesini ve fikirlerin paylaşılmasını çok arzu ediyoruz.” dedi.

“EVLATLARIMIZIN SİZDEN ÖĞRENECEĞİ ÇOK ŞEY VAR”

Belediye Başkan Adayı Çalık ise kahvaltıdaki yaşlılara“Biz sizin deneyimlerinizden ve tecrübelerinizden yararlanmak istiyoruz. Sizi yaşamın bir parçası haline getirmek istiyoruz. Evlatlarımızın sizden öğreneceği çok şey var. Bu kentte deneyimli büyüklerimiz kendilerini faydalı hissederek huzurla yaşamaya devam edecekler.” ifadeleriyle hitap etti.

Kaynak: (Haber Merkezi) - Cadde Gazetesi Editör: Emrah Öztürk
Yorumlar
Haber Yazılımı