BAŞKAN ÖZER: ESENYURT’U 21. YÜZYILA HAZIRLAYACAĞIZ

Yaşam 13.05.2024 - 14:59, Güncelleme: 13.05.2024 - 14:59
 

BAŞKAN ÖZER: ESENYURT’U 21. YÜZYILA HAZIRLAYACAĞIZ

İstanbul Ardahanlılar Kültürevi Derneği’nin seçim kongresinde konuşan Esenyurt Belediye Başkanı Prof. Dr. Ahmet Özer, kongrenin hayırlı olması temennisinde bulunarak, belediye hizmetleri ve bu kongreler aracılığıyla Esenyurt’u 21. yüzyıla hazırlayacaklarını söyledi.
Esenyurt Belediye Başkanı Prof. Dr. Ahmet Özer, İstanbul Ardahanlılar Kültürevi Derneği’nin seçim kongresine katıldı. Esenyurt Kültür Merkezi’nde gerçekleşen kongreye Başkan Özer’in yanı sıra Avcılar Belediye Başkanı Utku Caner Çaykara, bölgedeki dernek ve STK yöneticileri ve meclis üyeleri katıldı. Programda konuşma yapan Başkan Özer, Ardahanlılar Kültür Evi Derneği başkanı olarak seçilen Efrail Çifçi’yi tebrik ederek, “Esenyurt 81 ilden ve 101 ülkeden göç alan bir ilçe. İlçemizde 101 dil konuşuluyor. Bu dünyanın hiçbir yerinde görülmemiş bir şey. Bunun iyi yöneticiler için bir nimet olduğunu düşünüyorum. İlçemizin bir takım negatif yönleri var ama güçlü yönlerimiz de var. Güçlü yönlerimizden biri Esenyurt’umuzun, 81 ilden göç ederek gelmiş, burayı kendine yurt edinmiş insanların kenti olması. Çünkü göçle gelen insanın motivasyonu yüksek olur. Biz güçlü yanlarımızı kullanarak, bu negatif yanları ortadan kaldıracağız ve çocuklarımıza 21. yüzyıla yakışır bir Esenyurt bırakacağız” dedi. “Türkiye’nin barış ve kardeşliğe ihtiyacı var” Esenyurtu’u bir barış ve kardeşlik şehri haline getireceklerini ifade eden Başkan Özer, “Bu modeli burada başarıya ulaştırabilirsek, bunu Türkiye’ye de hediye edebiliriz. Çünkü Türkiye’nin de topyekün barış ve kardeşliğe ihtiyacı var. Temiz, yaşanabilir, huzurlu, alt yapısı ve üst yapısı tamamlanmış, kolay ulaşılabilir, yeşili çok olan bir Esenyurt hayal ediyorum. Burada yapılacak çok iş var. Bu işleri İBB ile el ele vererek çözeceğiz. Ayrıca Esenyurt’u kültür-sanat ve sporun başkenti yapma hayalimiz var. Çünkü insanlar büyük umutlarla göçerek gelmiş, burayı kendine yurt edinmiş. Fiziki kentleşme problemlerinin yanı sıra bir de kentlileşememe problemimiz var. Bizim halkımıza el uzatmamız gerekiyor. Bunun da yolu kültür-sanat ve spordur” diye konuştu. “Aşevleri açacağız” Esenyurt’ta sosyal belediyecilik anlayışıyla hareket edeceklerini belirten Prof. Özer şunları ekledi: “Sosyal belediyeciliğimizin temel anlayışı olarak yoksul insanlara yardım etmek olacak. Aşevleri açacağız, kent lokantaları oluşturacağız ve insanlarımıza, onların onurlarını kırmadan yardımlarda bulunacağız. Bu aslında sosyal devletin görevi ama yerine getirilmediği için biz yapacağız.”​
İstanbul Ardahanlılar Kültürevi Derneği’nin seçim kongresinde konuşan Esenyurt Belediye Başkanı Prof. Dr. Ahmet Özer, kongrenin hayırlı olması temennisinde bulunarak, belediye hizmetleri ve bu kongreler aracılığıyla Esenyurt’u 21. yüzyıla hazırlayacaklarını söyledi.

Esenyurt Belediye Başkanı Prof. Dr. Ahmet Özer, İstanbul Ardahanlılar Kültürevi Derneği’nin seçim kongresine katıldı. Esenyurt Kültür Merkezi’nde gerçekleşen kongreye Başkan Özer’in yanı sıra Avcılar Belediye Başkanı Utku Caner Çaykara, bölgedeki dernek ve STK yöneticileri ve meclis üyeleri katıldı. Programda konuşma yapan Başkan Özer, Ardahanlılar Kültür Evi Derneği başkanı olarak seçilen Efrail Çifçi’yi tebrik ederek, “ Esenyurt 81 ilden ve 101 ülkeden göç alan bir ilçe. İlçemizde 101 dil konuşuluyor. Bu dünyanın hiçbir yerinde görülmemiş bir şey. Bunun iyi yöneticiler için bir nimet olduğunu düşünüyorum. İlçemizin bir takım negatif yönleri var ama güçlü yönlerimiz de var. Güçlü yönlerimizden biri Esenyurt’umuzun, 81 ilden göç ederek gelmiş, burayı kendine yurt edinmiş insanların kenti olması. Çünkü göçle gelen insanın motivasyonu yüksek olur. Biz güçlü yanlarımızı kullanarak, bu negatif yanları ortadan kaldıracağız ve çocuklarımıza 21. yüzyıla yakışır bir Esenyurt bırakacağız” dedi.

“Türkiye’nin barış ve kardeşliğe ihtiyacı var”

Esenyurtu’u bir barış ve kardeşlik şehri haline getireceklerini ifade eden Başkan Özer, “Bu modeli burada başarıya ulaştırabilirsek, bunu Türkiye’ye de hediye edebiliriz. Çünkü Türkiye’nin de topyekün barış ve kardeşliğe ihtiyacı var. Temiz, yaşanabilir, huzurlu, alt yapısı ve üst yapısı tamamlanmış, kolay ulaşılabilir, yeşili çok olan bir Esenyurt hayal ediyorum. Burada yapılacak çok iş var. Bu işleri İBB ile el ele vererek çözeceğiz. Ayrıca Esenyurt’u kültür-sanat ve sporun başkenti yapma hayalimiz var. Çünkü insanlar büyük umutlarla göçerek gelmiş, burayı kendine yurt edinmiş. Fiziki kentleşme problemlerinin yanı sıra bir de kentlileşememe problemimiz var. Bizim halkımıza el uzatmamız gerekiyor. Bunun da yolu kültür-sanat ve spordur” diye konuştu.

“Aşevleri açacağız”

Esenyurt’ta sosyal belediyecilik anlayışıyla hareket edeceklerini belirten Prof. Özer şunları ekledi: “Sosyal belediyeciliğimizin temel anlayışı olarak yoksul insanlara yardım etmek olacak. Aşevleri açacağız, kent lokantaları oluşturacağız ve insanlarımıza, onların onurlarını kırmadan yardımlarda bulunacağız. Bu aslında sosyal devletin görevi ama yerine getirilmediği için biz yapacağız.”​

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve caddegazetesi.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.