BAŞKAN ÖZER GENÇLERİN GELECEK HAYÂLLERİNDE YANLARIN

Yaşam 26.05.2024 - 09:55, Güncelleme: 27.05.2024 - 15:29
 

BAŞKAN ÖZER GENÇLERİN GELECEK HAYÂLLERİNDE YANLARIN

Esenyurt Belediye Başkanı Prof. Dr. Ahmet Özer, belediye bünyesindeki üniversite hazırlık kurslarında eğitim alan öğrencilerle Kariyer Günleri’nde bir araya geldi.
Motivasyon ve kariyer planlama temalı programda üniversite hayâlleri ve gelecek planları konusunda gençlerle sohbet eden Başkan Özer, “Çok çalışacaksınız, emek sarf edeceksiniz, ter dökeceksiniz ve günün birinde o içinizdeki aslanı kükreteceksiniz” diyerek onları motive etti. Esenyurt Belediyesi, öğrencilerin motivasyon ve kariyer planlama konusunda ufkunu açan çalışmaları gerçekleştirmeye devam ediyor. Belediyenin verdiği kurslarda üniversiteye hazırlanan öğrencilerin çeşitli meslek gruplarıyla bir araya getirildiği Kariyer Günleri'nde gençlerle buluşan Esenyurt Belediye Başkanı Prof. Dr. Ahmet Özer, onlara akademik ve mesleki anlamda bilgi ve birikimlerini aktardı. Başkan Özer, Esenyurt Belediyesi’nden aldıkları eğitimlerle istedikleri üniversiteye yerleşme ve hayâllerini gerçekleştirme yolunda olan gençlere her zaman yanlarında olacaklarını söyledi. “Sorumluluk bilinciyle hareket ettiğiniz takdirde başarılı olabilirsiniz” Esenyurt Belediye Başkanı Prof. Dr. Ahmet Özer, gençlere sorumluluk bilincinin ve başarı yolunda güdülenen hırsın önemini vurgulayarak, “Kendinize karşı, ailenize karşı, topluma karşı, bir de devlete karşı sorumluluğunuz var. Bu sorumluluk bilinciyle hareket ettiğiniz takdirde başarılı olabilirsiniz. Herkesin içinde bir aslan yatar ama bazıları o aslanı beslemezler. Aslan aç kalır sonra da ölür. Dışarı çıktığınızda etrafınıza bakarsanız, karnında ölü aslanlarla dolaşan binlerce insan görürsünüz. Siz o herkeslerden olmak istemiyorsanız çok çalışacaksınız, emek sarf edeceksiniz, ter dökeceksiniz ve günün birinde içinizdeki o aslanı kükreteceksiniz. Sizin içinizdeki aslan ölmesin. Onu yaşatacaksınız. O sizin motivasyon kaynağınız olacak. O, sizi hedeflerinize ulaştırmak için daima sırtında taşıyacak. Siz farkında olmayacaksınız, o sizi taşlayacak. O nedenle biraz hırs iyidir” dedi. “Dünyaya iz bırakanlar daima güzel anılır” Öğrencilere bilgi, birikim ve deneyimlerini aktaran Prof. Dr. Özer, ünlü yazarlardan örnekler verdiği akademik ders niteliğindeki konuşmasında şunları söyledi: “Dostoyevski, 'İki tür insan var' diyor: 'Olağanlar, bir de olağan dışı olanlar. Olağanlar yer, içer, neslin devamını sağlarlar. Ama asla mutlu ve başarılı olamazlar. Çünkü korkaklardır. Korkak oldukları için risk edinmezler, risk edinmedikleri için acı çekmezler.' Acı yoksa mutluluk da yok. Bir elinde mutluluğu tutuyorsan, istiyorsan ömründe acıya hazır olacaksın. Bir de 'Olağan dışı olanlar var' diyor. 'Olağan dışı olanlar büyük mutluluklara ve büyük başarılara imza atarlar. Çünkü cesurdurlar, risk alırlar ve acıya katlanırlar. Kaybetseler dahi o oranda da kazanırlar. Gelgelelim, olağanlar sadece korkak değil, aynı zamanda kıskançlardır. Ellerinden gelse olağan dışı olanları asarlar, sonra da başsız kaldılar diye onların heykellerini dikip yaslarını tutarlar.' Eğer dünya bugüne gelmişse bu olağan dışı insanların sayesinde gelmiştir. Dünyaya iz bırakanlar, daima güzel anılır. Onun için siz karar verin, olağan mı, olağan dışı mı olmak istiyorsunuz?”
Esenyurt Belediye Başkanı Prof. Dr. Ahmet Özer, belediye bünyesindeki üniversite hazırlık kurslarında eğitim alan öğrencilerle Kariyer Günleri’nde bir araya geldi.

Motivasyon ve kariyer planlama temalı programda üniversite hayâlleri ve gelecek planları konusunda gençlerle sohbet eden Başkan Özer, “Çok çalışacaksınız, emek sarf edeceksiniz, ter dökeceksiniz ve günün birinde o içinizdeki aslanı kükreteceksiniz” diyerek onları motive etti.

Esenyurt Belediyesi, öğrencilerin motivasyon ve kariyer planlama konusunda ufkunu açan çalışmaları gerçekleştirmeye devam ediyor. Belediyenin verdiği kurslarda üniversiteye hazırlanan öğrencilerin çeşitli meslek gruplarıyla bir araya getirildiği Kariyer Günleri'nde gençlerle buluşan Esenyurt Belediye Başkanı Prof. Dr. Ahmet Özer, onlara akademik ve mesleki anlamda bilgi ve birikimlerini aktardı. Başkan Özer, Esenyurt Belediyesi’nden aldıkları eğitimlerle istedikleri üniversiteye yerleşme ve hayâllerini gerçekleştirme yolunda olan gençlere her zaman yanlarında olacaklarını söyledi.

“Sorumluluk bilinciyle hareket ettiğiniz takdirde başarılı olabilirsiniz”

Esenyurt Belediye Başkanı Prof. Dr. Ahmet Özer, gençlere sorumluluk bilincinin ve başarı yolunda güdülenen hırsın önemini vurgulayarak, “Kendinize karşı, ailenize karşı, topluma karşı, bir de devlete karşı sorumluluğunuz var. Bu sorumluluk bilinciyle hareket ettiğiniz takdirde başarılı olabilirsiniz. Herkesin içinde bir aslan yatar ama bazıları o aslanı beslemezler. Aslan aç kalır sonra da ölür. Dışarı çıktığınızda etrafınıza bakarsanız, karnında ölü aslanlarla dolaşan binlerce insan görürsünüz. Siz o herkeslerden olmak istemiyorsanız çok çalışacaksınız, emek sarf edeceksiniz, ter dökeceksiniz ve günün birinde içinizdeki o aslanı kükreteceksiniz. Sizin içinizdeki aslan ölmesin. Onu yaşatacaksınız. O sizin motivasyon kaynağınız olacak. O, sizi hedeflerinize ulaştırmak için daima sırtında taşıyacak. Siz farkında olmayacaksınız, o sizi taşlayacak. O nedenle biraz hırs iyidir” dedi.

“Dünyaya iz bırakanlar daima güzel anılır”

Öğrencilere bilgi, birikim ve deneyimlerini aktaran Prof. Dr. Özer, ünlü yazarlardan örnekler verdiği akademik ders niteliğindeki konuşmasında şunları söyledi: “Dostoyevski, 'İki tür insan var' diyor: 'Olağanlar, bir de olağan dışı olanlar. Olağanlar yer, içer, neslin devamını sağlarlar. Ama asla mutlu ve başarılı olamazlar. Çünkü korkaklardır. Korkak oldukları için risk edinmezler, risk edinmedikleri için acı çekmezler.' Acı yoksa mutluluk da yok. Bir elinde mutluluğu tutuyorsan, istiyorsan ömründe acıya hazır olacaksın. Bir de 'Olağan dışı olanlar var' diyor. 'Olağan dışı olanlar büyük mutluluklara ve büyük başarılara imza atarlar. Çünkü cesurdurlar, risk alırlar ve acıya katlanırlar. Kaybetseler dahi o oranda da kazanırlar. Gelgelelim, olağanlar sadece korkak değil, aynı zamanda kıskançlardır. Ellerinden gelse olağan dışı olanları asarlar, sonra da başsız kaldılar diye onların heykellerini dikip yaslarını tutarlar.' Eğer dünya bugüne gelmişse bu olağan dışı insanların sayesinde gelmiştir. Dünyaya iz bırakanlar, daima güzel anılır. Onun için siz karar verin, olağan mı, olağan dışı mı olmak istiyorsunuz?”

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve caddegazetesi.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.