YANARDAĞ, OKURLARIYLA BEYLİKDÜZÜ’NDE BULUŞTU

Siyaset 05.05.2024 - 15:35, Güncelleme: 06.05.2024 - 12:35
 

YANARDAĞ, OKURLARIYLA BEYLİKDÜZÜ’NDE BULUŞTU

Gazeteci - yazar Merdan Yanardağ, Beylikdüzü Atatürk Kültür ve Sanat Merkezi’nde (BAKSM) gerçekleşen söyleşi ve imza gününde okurlarıyla bir araya geldi.
Yanardağ, “Türkiye Nereye Gidiyor?” adlı söyleşide Beylikdüzülü okurlarına batıda yaşayan toplumlar ve İslam dünyasını anlattı. Konuşmasında geçmişten günümüze uzanan bir alanda din-devlet-toplum ilişkisini de değerlendiren Yanardağ, söyleşisinin ardından BAKSM’de kitaplarını Beylikdüzülü okurları için imzaladı. Gazeteci - yazar Merdan Yanardağ, “Türkiye Nereye Gidiyor?” adlı söyleşi ve imza gününde Beylikdüzü’nde yaşayan okurlarıyla buluştu ve kitaplarını imzaladı. Beylikdüzü Atatürk Kültür ve Sanat Merkezi’nde Atatürkçü Düşünce Derneği Beylikdüzü Şube Başkanlığı organizasyonu ile gerçekleşen söyleşiye Beylikdüzü Belediyesi 1. Başkanvekili Serdal Mumcu, Zehra Çalık, Beylikdüzü Atatürkçü Düşünce Derneği Başkanı Pınar Ertuğrul ile çok sayıda vatandaş katıldı. Yanardağ, söyleşide Batı toplumu, İslam Dünyası ve Türkiye’nin bu süreçte ki rolü ile Cumhuriyet dönemi üzerine konuştu. Yanardağ, Türkiye’nin İslam ülkeleri arasında en gelişmiş ülke olmasından bahsederek, “Bu ülkede hâlâ büyük bir cumhuriyet kültürü, büyük bir aydınlanma kültürü ve büyük bir akılcılık var. Türkiye, hâlâ İslam dünyasının en gelişmiş ülkesiyse Cumhuriyet devrimi sayesindedir. Zengin insan kaynakları ve eğitim nedeniyle böyledir. Hâlâ en çok katma değer katan İslam ülkesi olmasının temelinde Cumhuriyet’in akılcılığı yatar. Cumhuriyetin akla ve bilime dayalı bir kalkınma ve toplum modellerinin buradaki etkisi belirleyicidir” şeklinde konuştu.  Mumcu: Yaşamı boyunca bedel ödemiş ödemeye de devam ediyor  Söyleşinin sonunda Yanardağ’a çiçek takdiminde bulunan Beylikdüzü Belediyesi 1. Başkanvekili Serdal Mumcu yaptığı konuşmasında “Aydınlığa ve çağdaşlığa yüzünü dönmüş insanlarla ve komşularımızla birlikte olmak hepimizi mutlu etti. Değerli Merdan Yanardağ hocamız, aslında pamuklar içerisinde muhafaza etmek durumunda olduğumuz nadir kalan aydın gazetecilerimizden birisi. Çünkü yaşamı boyunca bedel ödemiş, ödemeye de devam eden birisi aynı zamanda. Burada söyleşide aslında birçoğumuzun bildiği ve çoğumuzun farkında olduğu şeyleri duyduk ama içerisinde kronolojik sıraya koyduğumuz da geçmişten felsefeye çok değerli bilgiler vardı. Önemli olan bu bilgilerin burada kalmaması ve bu bilgilerin dışarıda özellikle gençlere aktarılmasıdır” şeklinde konuştu. Konuşmaların ardından Yanardağ, BAKSM’de kitaplarını Beylikdüzülü okurları için imzaladı. 
Gazeteci - yazar Merdan Yanardağ, Beylikdüzü Atatürk Kültür ve Sanat Merkezi’nde (BAKSM) gerçekleşen söyleşi ve imza gününde okurlarıyla bir araya geldi.

Yanardağ, “Türkiye Nereye Gidiyor?” adlı söyleşide Beylikdüzülü okurlarına batıda yaşayan toplumlar ve İslam dünyasını anlattı. Konuşmasında geçmişten günümüze uzanan bir alanda din-devlet-toplum ilişkisini de değerlendiren Yanardağ, söyleşisinin ardından BAKSM’de kitaplarını Beylikdüzülü okurları için imzaladı. Gazeteci - yazar Merdan Yanardağ, “Türkiye Nereye Gidiyor?” adlı söyleşi ve imza gününde Beylikdüzü’nde yaşayan okurlarıyla buluştu ve kitaplarını imzaladı. Beylikdüzü Atatürk Kültür ve Sanat Merkezi’nde Atatürkçü Düşünce Derneği Beylikdüzü Şube Başkanlığı organizasyonu ile gerçekleşen söyleşiye Beylikdüzü Belediyesi 1. Başkanvekili Serdal Mumcu, Zehra Çalık, Beylikdüzü Atatürkçü Düşünce Derneği Başkanı Pınar Ertuğrul ile çok sayıda vatandaş katıldı. Yanardağ, söyleşide Batı toplumu, İslam Dünyası ve Türkiye’nin bu süreçte ki rolü ile Cumhuriyet dönemi üzerine konuştu. Yanardağ, Türkiye’nin İslam ülkeleri arasında en gelişmiş ülke olmasından bahsederek, “Bu ülkede hâlâ büyük bir cumhuriyet kültürü, büyük bir aydınlanma kültürü ve büyük bir akılcılık var. Türkiye, hâlâ İslam dünyasının en gelişmiş ülkesiyse Cumhuriyet devrimi sayesindedir. Zengin insan kaynakları ve eğitim nedeniyle böyledir. Hâlâ en çok katma değer katan İslam ülkesi olmasının temelinde Cumhuriyet’in akılcılığı yatar. Cumhuriyetin akla ve bilime dayalı bir kalkınma ve toplum modellerinin buradaki etkisi belirleyicidir” şeklinde konuştu. 

Mumcu: Yaşamı boyunca bedel ödemiş ödemeye de devam ediyor 

Söyleşinin sonunda Yanardağ’a çiçek takdiminde bulunan Beylikdüzü Belediyesi 1. Başkanvekili Serdal Mumcu yaptığı konuşmasında “Aydınlığa ve çağdaşlığa yüzünü dönmüş insanlarla ve komşularımızla birlikte olmak hepimizi mutlu etti. Değerli Merdan Yanardağ hocamız, aslında pamuklar içerisinde muhafaza etmek durumunda olduğumuz nadir kalan aydın gazetecilerimizden birisi. Çünkü yaşamı boyunca bedel ödemiş, ödemeye de devam eden birisi aynı zamanda. Burada söyleşide aslında birçoğumuzun bildiği ve çoğumuzun farkında olduğu şeyleri duyduk ama içerisinde kronolojik sıraya koyduğumuz da geçmişten felsefeye çok değerli bilgiler vardı. Önemli olan bu bilgilerin burada kalmaması ve bu bilgilerin dışarıda özellikle gençlere aktarılmasıdır” şeklinde konuştu. Konuşmaların ardından Yanardağ, BAKSM’de kitaplarını Beylikdüzülü okurları için imzaladı. 

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve caddegazetesi.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.